Ochrana zdraví

idealCup je vždy nový, čistý a bezpečný. Tak na zdraví!

Pozor na skrytá nebezpečí, která jsou v zálohovaných kelímcích

Používáním vratného - opakovaně použitelného nádobí, kterým jsou vratné kelímky se vystavujete nebezpečí. Vedle nepříznivého dopadu na ekologii, mohou tyto produkty přinášet ještě další, skrytá nebezpečí.

V případě nesprávného umytí a dezinfekce kelímku, hrozí dalšímu konzumentovi, který mnohokrát použité nádobí opět použije, zdravotní riziko v podobě možnosti přenosu nejrůznějších nemocí, bakterií, plísní a virů.

Není snadné zaručit, že takový plastový kelímek, ze kterého před vámi pilo dle tvrzení výrobců i stovky spotřebitelů, jehož struktura povrchu bývá poškozena drobnými, pouhým okem těžko viditelnými vrypy od zubů, bude skutečně zcela bezpečná a dezinfikovaná.

Navíc v době, kdy nejrůznější viry jsou pro naši společnost reálným nebezpečím víc než kdy jindy, může být používání vratných kelímků přímo nebezpečné.

Oproti tomu jsou kelímky idealCup zaručeně bezpečné. Jsou vždy nové, jejich výroba probíhá v certifikovaných zařízeních, které jsou pod stálým dohledem odborníků.

Opravdu chcete pít z kelímku, ze kterého pily davy lidí před Vámi?

Ve spojitosti s hygienou a možným šířením infekcí je na místě otázka bezpečnosti používání již použitých plastových kelímků.

Epidemiolog a ředitel nemocnice Agel Říčany prof. MUDr. Roman Prymula, CSc., Ph.D., uvádí, že použití nového kelímku je z hlediska možnosti přenosu virů a nemocí bezpečnější než používání opakovaně použitelného kelímku.

Publikace na irozhlas.cz

Rovněž Hygienická stanice hlavního města Prahy nedoporučuje používání vratných kelímků.

Publikace na hygpraha.cz
Publikace na potravinyinfo.cz

Pěkný článek, který detailněji rozebírá problematiku používání vratných a jednorázových kelímků jsme publikovali na našem blogu.

Věříme, že další festivaly budou Colours of Ostrava následovat. Přidejte se také

Jde to i jinak. Známe řešení. Tentokrát skutečně 100% hygienické. Používejte idealCup. Věříme, že stejně jako pro nás, je i pro vás hygiena důležitá. Proto neváhejte a nechte si spočítat nabídku zdravotně nezávadných kelímků idealCup přímo pro váš festival nebo akci.

Kontaktujte nás